+420 724 156 208

Při plánování nového bydlení je třeba myslet nejen na uspořádání místností a budoucí vybavení. Vzhled stavby je důležitý a vytvořené dispozice musí splnit nejen současné požadavky, ale předjímat u budoucí změny. Naprostým základem jsou však technické složky. Právě ty zajistí komfortní vytápění nebo rozvod vody. Správně zvolená řešení a materiály předejdou nákladným změnám a opravám a také dokážou každý rok výrazně snížit běžné provozní náklady.

Topení, který vyhoví výkonem a sníží náklady

Volbou zdroje vytápění určíte nejen náklady na běžný provoz, ale také nároky na obsluhu. Současný trh nabízí typy od klasického kotle na pevná paliva, přes plynové a elektrické kotle až po ekologické zdroje. Jednotlivá řešení se liší nároky na obsluhu, pořizovací cenou i spotřebou.

Rozhodně se vyplatí původní záměry konzultovat s profesionály a jim pak svěřit i samotnou realizaci. Naše společnost HRUBINSTAL vás seznámí s možnostmi a s přihlédnutím na typ realizovaného objektu, jeho velikosti, ale i vašeho životního stylu vám doporučí optimální variantu.

Následně pak i převezmeme realizaci, nemusíte řídit nákup materiálu a postupné pracovní činnosti. Naše instalatérství zajistí vše potřebné a předá vám hotové dílo na klíč.

Kvalitní rozvody vody

Stejné doporučení platí i u rozvodů vody. Jistě se chcete spolehnout na kvalitní materiály a profesionálně zajištěné rozvody. Po pár letech je mimořádným nákladem vracet se k původní práci a řešit opravy. Dokážeme zajistit vodovodní přípojky, uzávěry, ventily, potrubí, filtry, odlučovače, úpravny vody, ale i ohřívače.

Ať už stojíte před náročným projektem výstavby nového domu nebo se pouštíte do rekonstrukce staršího objektu, vždy se vyplatí pečlivě zvážit rozsah prací a výběr materiálu pro rozvody topení a vody. Právě tato dvě hlediska rozhodnou o komfortu ve využívání prostor a také se promítnou v nákladech na bydlení.

Rekonstrukce vám ušetří pozdější náklady a starosti

Před zvažovanou rekonstrukcí si nechte vyhodnotit stav rozvodů vody i topení. Nenechte se ukolébat aktuálním stavem, který zdánlivě vyhovuje. Nekvalitně provedené rozvody nebo samotné stárnutí materiálu vám v pozdějších letech můžou vážně snížit komfort bydlení a zkomplikovat následné opravy.

Zanesené rozvody sníží účinnost vytápění, mohou zanášet rzí a jinými nečistotami zařízení pro ohřev. Vydáte tedy mnohem větší náklady za běžný provoz. Navíc je nepříjemné se po pár letech od velké rekonstrukce znovu vracet na začátek a do zařízeného bytu pouštět řemeslníky.

Nové bydlení

Stejně důležité je správně zvolit materiály i jejich vedení při realizaci nové stavby. Položit podlahu nebo vymalovat jistě zvládne průměrně šikovný uživatel bytu, u rozvodů je však lepší práci delegovat profesionální firmě. Topné systémy slučují řadu dílů, nejen samotná otopná tělesa nebo systém podlahového vytápění. Rozvody zahrnují také instalaci konvektorů, oběhových čerpadel, expanzní nádoby, kohoutů a samozřejmě samotný rozvod vody od zdroje až po kohoutek v kuchyni nebo koupelně.

Odpadnou vám starosti s nákupem a dovozem materiálu, navíc při práci je třeba použít speciální vybavení, které si budete muset půjčovat nebo dokupovat. Řemeslná firma má k dispozici vše potřebné, a navíc může stavět na letitých zkušenostech. Výsledné provedené rozvody budou plnit očekávané funkce s garancí dlouhé životnosti, a navíc budou zapracované tak, aby nerušili esteticky okolí.

Nechte si poradit, seznámíme vás blíže s časovými i finančními nároky podle konkrétního stavu současných rozvodů nebo i podle plánovaného projektu. Zajistí veškeré úkony a předá vám na klíč perfektně odvedenou práci.

Topná sezona je u nás poměrně dlouhá a od drobného přitápění s prvními chladnými dny přechází v dlouhé dny, kdy jedou radiátory naplno. U starších domů se během zimy projevují drobné neduhy, které ubírají na pohodlí, topení sálá příliš nebo naopak nevytopí místnost dostatečně. Kdy jindy je vhodný čas, pustit se do oprav nebo výměny, než teď? Teplé letní měsíce jsou ideální pro důkladnou přípravu na zimu.

Drobné neduhy odstraníte možná sami

Pokud vám v rodinném domě dostatečně topí radiátory v přízemí, ale do horních pater se teplo nedostává, stačí projít všechny radiátory a odvzdušnit je. Uzavřený okruh vody může v perfektní funkci omezovat obyčejná bublina vzduchu. Každý radiátor je vybaven výpustním ventilem, pootočením uvolníte vzduch a obnovíte plynulou cirkulaci teplé vody.

Na špatně uzpůsobený topný systém pozvěte odborníky

Vážnějším problémem je rozdílná teplota jednotlivých těles. Radiátor by měl předávat do místnosti teplo v komfortní hodnotě. Rozhodně byste se neměli o těleso spálit, stejně tak by topení nemělo zůstávat chladné navzdory plnému výkonu kotle. Každý z extrémů je špatně.

Předimenzovaná tělesa, nedostatečná výhřevnost kotle a obdobné závady však už musíte řešit s odborníky. Firma dokáže ověřit výtopnost kotle a uzpůsobení systému, s ohledem na jeho stáří a aktuální stav pak navrhne úpravy nebo případně vyhodnotí výměnu. Nabídne takové kroky, které vám pomohou v další sezoně nejen využít veškeré pohodlí, ale také ušetří běžné náklady. Profesionální firma vám také může nabídnout cenné konzultační služby s ohledem na dotační programy. Zelená úsporám nebo Kotlíková dotace může mnoha domácnostem přispět výraznou částkou na nové a modernější vybavení.

Někdy se za omezenou funkcí topného systému může skrývat nános usazenin. Voda s sebou nese vodní kámen a další drobné nečistoty, které se postupně ukládají. I zde se nabízí relativně snadné řešení. Do systému se vžene speciální prostředek, který usazeniny odstraní a vyplaví. Bez speciálního vybavení a zkušenosti se však do akce nepouštějte. Pohodlnější a bezpečnější je svěřit opravu odborníkům. 

Využijte období, kdy vás neomezí odstávka kotle a využijte služeb regionálních firem. Výhodou je snadná dostupnost, a i v případě pozdějších problémů, budete mít „svého známého“ řemeslníka kdykoliv po ruce.