+420 724 156 208

8.10.2020 - Co čekat při realizaci nových rozvodů topení a vody?

Ať už stojíte před náročným projektem výstavby nového domu nebo se pouštíte do rekonstrukce staršího objektu, vždy se vyplatí pečlivě zvážit rozsah prací a výběr materiálu pro rozvody topení a vody. Právě tato dvě hlediska rozhodnou o komfortu ve využívání prostor a také se promítnou v nákladech na bydlení.

Rekonstrukce vám ušetří pozdější náklady a starosti

Před zvažovanou rekonstrukcí si nechte vyhodnotit stav rozvodů vody i topení. Nenechte se ukolébat aktuálním stavem, který zdánlivě vyhovuje. Nekvalitně provedené rozvody nebo samotné stárnutí materiálu vám v pozdějších letech můžou vážně snížit komfort bydlení a zkomplikovat následné opravy.

Zanesené rozvody sníží účinnost vytápění, mohou zanášet rzí a jinými nečistotami zařízení pro ohřev. Vydáte tedy mnohem větší náklady za běžný provoz. Navíc je nepříjemné se po pár letech od velké rekonstrukce znovu vracet na začátek a do zařízeného bytu pouštět řemeslníky.

Nové bydlení

Stejně důležité je správně zvolit materiály i jejich vedení při realizaci nové stavby. Položit podlahu nebo vymalovat jistě zvládne průměrně šikovný uživatel bytu, u rozvodů je však lepší práci delegovat profesionální firmě. Topné systémy slučují řadu dílů, nejen samotná otopná tělesa nebo systém podlahového vytápění. Rozvody zahrnují také instalaci konvektorů, oběhových čerpadel, expanzní nádoby, kohoutů a samozřejmě samotný rozvod vody od zdroje až po kohoutek v kuchyni nebo koupelně.

Odpadnou vám starosti s nákupem a dovozem materiálu, navíc při práci je třeba použít speciální vybavení, které si budete muset půjčovat nebo dokupovat. Řemeslná firma má k dispozici vše potřebné, a navíc může stavět na letitých zkušenostech. Výsledné provedené rozvody budou plnit očekávané funkce s garancí dlouhé životnosti, a navíc budou zapracované tak, aby nerušili esteticky okolí.

Nechte si poradit, seznámíme vás blíže s časovými i finančními nároky podle konkrétního stavu současných rozvodů nebo i podle plánovaného projektu. Zajistí veškeré úkony a předá vám na klíč perfektně odvedenou práci.